Čo sú Recyklohry ?

Naša škola sa zapojila do najväčšieho environmentálneho projektu na Slovensku, ktorý  má záštitu Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky. Projekt Recyklohry vedie žiakov k triedeniu elektroodpadu a použitých batérií od roku 2010.

RECYKLOHRY rozvíjajú vzťah detí k životnému prostrediu formou tematických hier, praktických činností, kvízov a menších projektov, ale tiež osobné skúsenosti detí pri zbere drobného elektrozariadenia a použitých batérii.

Patríme ku školám, ktoré vedia, aké je dôležité triediť plast a papier, ale aj elektroodpad a batérie. Každý školský rok dokážeme vyzbierať veľké množstvo elektroodpadu a batérií a prispieť tak k obrovskému zníženiu zaťaženia svojho životného prostredia. Chránime ho od ton zbytočného plastu, litrov nebezpečných kyselín a kíl ťažkých kovov, ktoré by skončili na skládkach odpadu. S Recyklohrami sa zapájame  do rôznych environmentálnych úloh, ktoré nám prinášajú nie len  zábavu, ale aj informácie ako pomôcť životnému prostrediu.

Informácie o potrebe triedenia odpadu chceme odovzdávať ďalej rodičom, kamarátom, známym...

Zapojte sa s nami do zberu elektroodpadu.

Zbierame:

1. Veľké domáce spotrebiče (chladničky, mrazničky...)
          2. Malé domáce spotrebiče ( vysávače, fritézy...)
          3. Informačné technológie a telekomunikačné zariadenia ( tlačiarne,počítače...)
          4. Spotrebná elektronika ( videokamery, televízne prijímače...)
          5. Elektrické a elektronické nástroje  ( vŕtačky, pílky...)
          6. Hračky určené pre športové a rekreačné účely ( konzoly, videohry )