• O projekte

• Zelená škola je najväčší výchovno-vzdelávací eko-program určený pre materské, základné, špeciálne a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie.

Aj naša škola je už štvrtý rok súčasťou tohto programu, ktorého cieľom je podpora škôl, kde priamo žiaci v spolupráci s učiteľmi, so svojimi rovesníkmi, rodičmi, riešia reálne environmentálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene.

Zelená škola pomáha našim žiakom rozvíjať schopnosť riešiť reálne potreby svojej školy a okolia, spolupracovať v tíme, ale vedieť konať aj samostatne, kriticky myslieť a vyjadriť svoj názor, byť tvoriví, aktívny a zvedaví a predovšetkým prijať zodpovednosť za svoje činy a rozhodnutia.

Spoločne tvoríme sieť ľudí, ktorá inšpiruje k zmene. Zmene, ktorú je vidieť a cítiť. Pretože pokiaľ dokážeme zmeniť školu, dokážeme zmeniť aj svet okolo seba.

Témy Zelenej školy

Vybrané témy a certifikačné obdobia našej školy:

2016 - 2018   Téma:  ODPAD    -   získali sme Diplom na ceste k Zelenej škole a Vlajku zelenej školy

2019 - 2021   Téma:  ZELEŇ A OCHRANA PRÍRODY    -   realizujeme