• Výchovné poradenstvo

Výchovná poradkyňa: Mgr. Monika Buchtová

Konzultačné hodiny:  Termín je možný po vzájomnej dohode.

Kontakt:   041/5995078

Dôležité internetové stránky:

www.svs.edu.sk

www.stredneskoly.eu

www.zoznamskol.eu

*          *          *          *          *          *          *

Postup pri vypĺňaní prihlášok na SŠ.

1.Zákonný  zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ, ktorú žiak navštevuje.

2.Zákonný zástupca žiaka si môže podať dve prihlášky na dve rôzne SŠ alebo na dva rôzne odbory vzdelávania tej istej SŠ a dve prihlášky na odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania, t.j. na odbor s talentovou skúškou. Ďalšiu prihlášku si môže podať iba v prípade, ak žiak nebol v prvom termíne prijatý ani na jednu zo SŠ, a to na druhý, júnový termín prijímacieho konania.

3.Prihlášku  vypĺňa  výchovný  poradca  na  základe  údajov získaných od rodičov. Tieto údaje vypĺňajú rodičia na tlačive, ktoré dostanú žiaci od výchovného poradcu. Úlohou rodiča je potom všetky údaje na prihláške skontrolovať a zaniesť ju k lekárovi pre potvrdenie o zdravotnom stave žiaka.

4.Za  správnosť  údajov  uvedených  na  prihláške  ručí  svojím podpisom aj zákonný zástupca žiaka, aj žiak.

5.K  prihláške  je  možné  pripnúť  kópiu  dokladu  o úspešnom umiestnení v predmetovej olympiáde alebo v súťaži, ktorá súvisí s odborom, o štúdium ktorého sa žiak uchádza.

6.Na cirkevné školy si žiak môže priložiť k prihláške odporúčanie kňaza.

HARMONOGRAM PRIJÍMACIEHO POKRAČOVANIA  2020/2021

(prepojenie na stránku   https://www.svs.edu.sk/proforient.aspx)

Naplnenosť, zoznamy, štatistiky

(prepojenie na stránku https://www.svs.edu.sk/prehlady.aspx)

INFORMÁCIE SÚVISIACE S PROFESIJNOU ORIENTÁCIOU MÔŽETE ZÍSKAŤ NA INTERNETOVÝCH STRÁNKACH

Jedna z kľúčových úloh výchovného poradcu je profesijná orientácia žiakov na SŠ - začína sa v máji stretnutím so žiakmi 8. ročníkov - oboznámenie, vyplnenie vstupných údajov a výber školy.
          Do konca júna sa vstupné údaje odošlú do výpočtového strediska v Liptovskom Mikuláši.

Pokračuje sa v 9. ročníku, kde od začiatku roku monitorujeme záujem žiakov na SŠ.

V mesiacoch november a február sa posielajú nové zbery záujmov žiakov o stredné školy do výpočtového strediska v Liptovskom Mikuláši.

Rodičia spolu so žiakmi môžu pre ľahšie rozhodovanie navštíviť Deň otvorených dverí na príslušnej strednej škole.

Pre ľahšie rozhodnutie pozýva naša škola zástupcov okolitých stredných škôl - termín: november - december.

V apríli sa po potvrdení prihlášky žiakom, rodičom, lekárom a riaditeľom školy posiela na príslušnú strednú školu.

Na prihlášku sa uvádza prospech žiaka: koncoročné - 6., 7., 8., polročné 9.