V novembri sa uskutočnila súťaž v umeleckom prednese slovenských povestí pod názvom „Šaliansky Maťko J. C. Hronského“. Súťaže sa zúčastnilo 30 žiakov a umiestnili sa nasledovne: I. kategória: 1.miesto: Matej Ugor (III.A), 2.miesto: Ondrej Šmehil (III.A), 3.miesto: Zuzana Ždánska (II.). II. kategória:1.miesto: Jana Kvočková (IV. B), 2.miesto: Hana Kňazeová (IV. B), 3.miesto: Barbora Jakubíková (IV. B). III. kategória:1.miesto: Matúš Bruk (VI.A), 2.miesto: Šimon Kňaze (VI.), 3.miesto: Liana Muráňová (VII.) Veľká vďaka patrí aj ostatným súťažiacim, ktorí sa zapojili: Ondrejovi Makyšovi, Alexandre Kolenčínovej, Jánovi Bačinskému, Bianke Mičkovej, Adriane Mihalčatinovej, Tomášovi Martinčekovi, Kataríne Gelačákovej, Jakubovi Zákopčanovi, Laure Mintúchovej, Ines Konstanze Šutákovej, Samuelovi Komovi, Terézii Nemčekovej, Lujze Maťkovej, Jakubovi Makyšovi a Filipovi Trnkovi. Veríme, že diplomy, vecné odmeny a pamätné listy na túto súťaž, ktoré im boli udelené, budú pre nich milou spomienkou na jeden z najťažších prednesov v rečníckom umení. Sme radi, že naši žiaci majú úctu k slovenským tradíciám a ich skvosty si pripomínajú práve recitovaním povestí, ktoré sú ich neodmysliteľnou súčasťou. Kto vie, možno práve povesti z dávnych čias sa im stanú akousi nevyčerpateľnou studnicou múdrosti, ktorá v nich vzbudí zmysel pre dobro, pravdu a krásu a naplní ich úctou k blížnym a láskou k svojej domovine. V okresnom kole súťaže nás budú reprezentovať víťazi školského kola, ktorým prajeme veľa úspechov.