
Krásne dopoludnie plné smiechu, ale aj sĺz sme strávili s našimi odchádzajúcimi deviatakmi. Vo vyzdobených priestoroch telocvične pripravili ôsmaci spolu s pani učiteľkou Mgr. Petrou Bačinskou slávnostný rozlúčkový program, do ktorého zapojili aj žiakov z 5., 6., 7. ročníka. Piataci nás pobavili svojimi vtipnými scénkami zo známych televíznych a humorných relácií. Šiestaci nám zaspievali pieseň a siedmaci zatancovali rytmickú cha-chu. Svoju vďačnosť deviataci prejavili úprimnými slovami a kvetmi, ktoré darovali svojim učiteľkám. Jeden z mnohých silných a emotívnych zážitkov bolo video s detskými fotografiami deviatakov, tento moment umocnil príhovor pani riaditeľky a najväčším prekvapením programu bola rozlúčková pieseň pani učiteľky RNDr. Antónii Muchovej, po ktorej publikum vstalo a odmenilo ju búrlivým, neutíchajúcim potleskom. Táto rozlúčka bola podľa mnohých slov ocenená prívlastkami najkrajšia, najoriginálnejšia, najdojímavejšia a najzábavnejšia za posledné roky. Milí deviataci, keď už naposledy chytíte do rúk kľučku, ktorú ste stláčali tisíckrát, vykročte na ďalšiu cestu vášho života tou správnou nohou. Všetko dobré vám zo srdca želajú ôsmaci a celá ZŠ Dolná Tižina!












Dňa 23.04.2015 sa všetci žiaci základnej školy zapojili svojimi aktivitami (zbieranie odpadkov vo vybraných lokalitách obce) do akcie environmentálneho charakteru Deň Zeme. Úvodné slovo na nádvorí školy predniesla pani učiteľka RNDr. Antónia Muchová. Zdôraznila, že teoretické vedomosti žiakov v predmetoch prírodoveda a vlastiveda na I.stupni, ako aj biológia a geografia na II.stupni ešte nestačia na vytvorenie pozitívneho vzťahu k životnému prostrediu a k prírode vôbec. Len aktívnou činnosťou v teréne môžeme skrášliť prostredie obce, v ktorom žijeme a vybudovať si zdravý ekosystém zložený zo živej i neživej prírody.