V rámci projektu Chceme byť rovnocennou súčasťou Európy sa dňa 25. apríla 2014 uskutočnila exkurzia pre žiakov I. a II. ročníka do Bojníc. Žiaci sa oboznámili s históriou zámku v Bojniciach, prezreli si historické predmety- obrazy, dobový nábytok, zariadenie jednotlivých miestností, oblečenie..., prezreli si travertínovú jaskyňu so studňou a kryptu grófa Pálfiho.Po krátkej prestávke nasledovala prednáška v ZOO škole. Žiaci sa dozvedeli nové zaujímavosti o spôsobe života sovy snežnej, bociana bieleho a niekoľkých druhov plazov. Videli vypreparované zvieratá, ktoré patrili k obyvateľom ZOO Bojnice a mali možnosť chytiť na ruky živého desaťročného pytóna.Po prednáške o zvieratách si žiaci prezreli zoologickú záhradu. Prezreli si pavilón opíc, šeliem, slonov, vivárium, rôzne druhy našich aj exotických živočíchov. Počas celého dňa boli žiaci disciplinovaní, so záujmom sa zapájali do diskusie s lektorkami. Exkurzia bola zaujímavá, splnila svoj cieľ, žiaci aj pedagógovia boli s jej priebehom spokojní.
Mgr. Helena Bieliková