• Rozlúčka so žiakmi 9. ročníka

• Dňa 26. júna 2024 sme sa slávnostne rozlúčili so žiakmi deviateho ročníka. Ich mladší spolužiaci z 8. triedy si pre nich pripravili krásnu rozlúčkovú slávnosť. Naši deviataci boli privítaní veľkým potleskom, šerpou absolventa 2015 – 2024, diplomom absolventa i drobnými spomienkovými darčekmi na ich roky strávené na základnej škole. Žiaci z 2. stupňa sa s nimi rozlúčili bohatým kultúrnym programom, do ktorého zapojili aj pani učiteľky vedomostným kvízom o tom, ako dobre poznajú našich deviatakov. Na záver sa naši deviataci rozlúčili a poďakovali pani učiteľkám za ich vynaložené úsilie, ochotu a často i priateľský, chápavý prístup k nim. Nezabudli ani na našich pánov školníkov, ktorých máme veľmi radi a vážime si ich prácu na našej škole. Rozlúčka bola plná dobrej nálady, zábavy, smiechu, ale i slzičiek dojatia, ktoré nás všetkých sprevádzali pri spoločných spomienkach na prežité roky s nimi.

"Milí deviataci prajeme Vám:

Aby Vaše sny sa stali skutočnosťou.

Vaše srdce sa tešilo aj z maličkostí.

Aby Vaše úsilie nevyšlo nazmar a boli Ste úspešní.

Aby Ste vedeli prekonať každú prekážku a nevzdávali sa.

Aby Ste si vážili ľudí, ktorí si  na Vás nájdu čas a majú Vás radi.

Aby Vás život bol naplnený láskou, zdravím, spokojnosťou a Božím požehnaním na každom Vašom kroku!"

S láskou vedenie školy

• Koncoročná opekačka v ŠKD

• Záver školského roka v našom ŠKD už tradične patrí našej obľúbenej rozlúčkovej aktivite – opekačke. Deti si deň dopredu pripravili ohnisko a palice na opekanie. Pri práci sme si povedali aj bezpečnostné pokyny, aby sme vedeli ako s ohňom narábať. V deň opekačky nám vyšlo krásne počasie, piknikové deky si deti vystreli pod stromami v našej záhrade. Pri opekaní sa pekne prestriedali a okrem tradičných špekačiek mali veľký úspech aj sladké marshmallow.

Na záver sme s deťmi uhasili oheň, upratali okolie ohniska a rozlúčili sa s ďalším pekným školským rokom.

Opekačka je už tradičnou aktivitou, ktorá nám pekne uzatvára školský rok a dáva nám možnosť sa rozlúčiť zábavnou formou.

• 4. A  - Posledný týždeň na 1. stupni
          • 4. A - Posledný týždeň na 1. stupni

• Posledný týždeň na 1. stupni sa trieda 4.A rozhodla, že si ho poriadne užije. Začali sme v pondelok opekačkou pod Borovou. Viac ako špekačky a slaninku sme si vychutnali potôčik a jeho osviežujúcu vodu, ktorá nás schladila nielen zvnútra ale aj zvonka. V utorok sme pokračovali koncoročným výletom do Fantázia Liptov Park, kam sme sa vybrali vlakom. Pre niektorých to bola prvá, ale určite nie posledná jazda. V budove bývalej tehelne nás hneď na začiatku privítal 10 metrov vysoký obor, previezli sme sa na kolotoči a lietadle, šplhali na lezeckej stene a vybláznili na chrobáčikovom ihrisku. A štvrtok sme rozlúčkovú párty zakončili oblievačkou na detskom ihrisku. Celý týždeň sme si spolu perfektne užili a teraz sa už tešíme na zaslúžené prázdniny a v septembri do 5. triedy.

• Základná škola: 041/5995078
          Školská jedáleň: 0910416677