• Poďakovanie

• Správa NP Malá Fatra vo Varíne ďakuje všetkým, ktorí sa 23.9.2022 zapojili do výzvy MŽP SR „Čisté Slovensko“ - čistenie brehov rieky Varínky, vrátane našich žiakov 7. a 8. ročníka, pani učiteliek. Viac o priebehu podujatia v tlačovej správe.

• Jesenná výstava ovocia, zeleniny a lesných plodov

• Prišla jeseň. Pre niekoho možno najkrajšie a najmalebnejšie obdobie v roku. Má rada žltú, červenú, oranžovú. A ako rada zasypáva všetko zlatom! Nemožno neobdivovať krásu, ktorú nám dáva jesenná príroda. Jej dary – jesenné plody, ktoré dozrievajú v záhradách, v lesoch a na lúkach sme si chceli pripomenúť na našej škole malou jesennou výstavou. Žiaci si na nej mohli prezrieť rôzne druhy zeleniny, ovocia, lesných krov i húb. Mohli pozorovať ako rastie paprika i paradajky, vyhľadať si základné informácie v atlase húb a porovnať veľkosť, tvar i farbu rôznych druhov ovocia a zeleniny. Okrem toho si žiaci pripomenuli aj to, že ovocie a zelenina má vo výžive človeka nezastupiteľné miesto. Obsahuje veľké množstvo obsahu vitamínov, minerálov, vlákniny a ďalších dôležitých látok, ktoré priaznivo ovplyvňujú fyziologické procesy v našom organizme. Výstava žiakov veľmi zaujala a u mnohých svojimi pestrými farbami vyčarila krásny úsmev na tvári, keď vstúpili do budovy školy. Zahriala pri srdiečku poslednými teplými farbami a zlepšila ich náladu.

• Privítali sme nový školský rok

• Skončili letné prázdniny, je tu september a s ním i začiatok nového školského roka 2022/2023.  Na jeho slávnostnom otvorení sme sa opäť zišli oddýchnutí, pekne vyobliekaní v telocvični našej školy 5. septembra 2022. Potešilo nás, že tento školský rok sme mohli opäť privítať spoločne, bez mimoriadnych obmedzení a opatrení i milé kultúrne vystúpenie našich žiakov, Alžbetky Kňazeovej a Matúška Zichu. V príhovoroch pani riaditeľky Mgr. Anny Trnkovej  i predstaviteľov našich obcí, pani starostky obce Dolná Tižina Ing. Ľubice Ďuricovej a pána starostu obce Stráža Jána Poliaka, zaznelo i prianie pevného zdravia, úspešného školského roka 2022/2023 a čo najviac prezenčného vzdelávania. Vyvrcholením otvorenia nového školského roka bolo slávnostné privítanie nových žiakov, prváčikov.